سعید مکوندی

: (مدرس گیتار کلاسیک)

دیپلم افتخار نفر نخست در فستیوال موسیقی گیتار نوازان ایران(سال 1384) در بزرگداشت سیمون آیوازیان (پدر گیتار کلاسیک ایران) نقطه آغاز فعالیت حرفه ای  سعید مکوندی در رشته گیتار کلاسیک بود.
او پس از کسب مقام اول در جشنواره گیتار شناسی و سبک شناسی موفق به اخذ بورس تحصیلی کشور ایتالیا از کنسرواتوار جزپه وردی(Giuseppe Verdi) گردید.
مکوندی در این مدت توانست زیر نظر بزرگترین اساتید جهان نظیر آندریا دیه چی( Andrea Dieci ) و برونو جیوفردی(Bruno Giuffredi) به فراگیری دوره های پیشرفته گیتار بپردازد و دیپلم نوازندگی گیتار کلاسیک را کسب کند.
سعید مکوندی توانست در مستر کلاس های لورنزو میچلی(Lorenzo Micheli) و آنجلو جیلاردینو(Angelo Gilardino) که از نوازندگان بنام گیتار کلاسیک در جهان می باشند، حضور یابد و به دانسته های خود بیفزاید. او پس از طی این مراحل، موفق به گذراندن دوره Chittara Stagedi نزد استاد بزرگ گیتار کلاسیک جهان اسکار گیگلیا(Oscar Ghiglia) و اخذ عنوان نوازنده منتخب گردید.
وی درخلال گذراندن دوره های مختلف، به اجرای برنامه های متعدد در مسابقات جشنواره های موسیقی و کنسرت ها به عنوان تک نواز پرداخت. از آن جمله می توان به کنسرت های متعدد در کشور ایتالیا و تور کنسرت سویس در سال 1390 اشاره کرد.دکتر سعید مکوندی
در سال 1386 از سعید مکوندی دعوت شد تا یک اجرای زنده گیتار در شبکه رادیویی Radio ciao como داشته باشد که بسیار مورد توجه کارشناسان قرار گرفت. او هم چنین در سال 1387 اجرای موفقی در فستیوال موسیقی Heitor villa – Lobos داشت.
او موفق به گذراندن دوره Mozaterapia در کنسرواتوار Giuseppe Verdi شد و در همین زمان توانست دوره های متعالی تاریخ موسیقی ،سلفژ و هارمونی موسیقی را با گرفتن بالاترین مدارک از این دوره ها سپری کند.
اجرای به یاد ماندنی مجموعه ای از قطعات معاصر به همراهی ارکستر کنسرواتوار Giuseppe Verdi به رهبری استاد بوزلی(Boseli).
سعید مکوندی در سال 1388 پا به عرصه جدید موسیقی و ادبیات گذاشت و در یکی از مهم-ترین تاترهای کشور ایتالیا بنام Teatro Regio به عنوان تک نواز درخشید که این اجرای منحصر به فرد، بسیار مورد توجه قرار گرفت. در سال 1389 بود که وی در یکی از معتبرترین مسابقات بین المللی جهان بنام Alhambra شرکت کرد و اجرای او مورد ستایش قرار گرفت. در همان سال او توانست بورس تحصیلی دوره حرفه ای گیتار نوازی، زیر نظر استاد پروفسور لورنزومیکلی(Lorenzo MICHElI) را کسب کند و مراتب عالی گیتار کلاسیک را نزد ایشان فرا بگیرد.
از جمله ی دیگر فعالیت های مکوندی :
اخذ آخرین مدارک نوازندگی گیتار کلاسیک از معتبرترین دانشگاه جهان، کمبریج انگلستان(College of Cambridge Trinity)
گذراندن مستر کلاس هایی با اساتیدی چون : لیلی افشار، Massimo Lonardi و Gaelle solal .
نفر نخست مسابقات بین المللی TIM در ایتالیا.
کسب دیپلم افتخار به عنوان موزیکال ترین نوازنده میان نوازندگان جوان در مسابقات کشوری ایتالیا(Citta di lissone) .
تدریس گیتار کلاسیک در آکادمی ها و مدارس موسیقی ایتالیا .
تدریس در دانشگاه هنر اصفهان.
 مکوندی همواره به آموختن موسیقی پرداخته و همیشه خود را در راه رسیدن به بلند پایه ترین مراحل می بیند. شاید اینگونه است که نام ایشان به عنوان یک استعداد موسیقی در روزنامه I1 Giorno در کشو ر ایتالیا در سال 2011 مطرح گردیده است.

 

نظرات برای نظر دادن باید عضو سایت باشید یا وارد شوید

نظر دهید

برای نظر دادن باید عضو سایت باشید یا وارد شوید